Odszedł Profesor Ryszard Otręba

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu Profesora Ryszarda Otręby – jednego z najwybitniejszych mistrzów współczesnej grafiki, długoletniego profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Honorowego Członka Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

Wybitna działalność twórcza, pedagogiczna i nieocenione zasługi Profesora dla krakowskiego środowiska artystycznego, a także jego wsparcie dla idei Międzynarodowego Biennale/Triennale Grafiki w Krakowie, pozostaną jego trwałym wkładem w Polską i światową kulturę.

Przez lata Profesor Ryszard Otręba został uhonorowany licznymi odznaczeniami, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą Miasta Krakowa, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w pracy artystycznej, Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także nagrodą Grand Prix d’Honeur MTG 2018.

Jesteśmy wdzięczni Profesorowi za całą jego wspaniałą działalność, jego życzliwość, wielką wrażliwość i mądrość.

Będzie nam Go brakowało.

0 Shares:
MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ
Czytaj więcej

ZAPOMNIENIE | Jakub Zdejszy

Serdecznie zapraszamy na wystawę oraz finisażZAPOMNIENIE | Jakub Zdejszy otwarcie wystawy: 25 kwi 2023 o godzinie 10:00czas trwania wystawy: 25.04-20.05.2023finisaż wystawy:…
Czytaj więcej

11. Wystawa Członkowska SMTG w Krakowie

Zarząd i Współpracownicy SMTG w Krakowie serdecznie zapraszają na wystawę oraz wernisaż 11. Wystawa Członkowska SMTG w Krakowie Wernisaż: 19.01.2024, godz. 19:00Czas trwania wystawy:…
Czytaj więcej

Godziny pracy biura i Galerii

Szanowni Państwo, informujemy że w dniach 15,18 i 19 kwietnia biuro oraz galerie będą zamknięte! Będziemy ponownie do Państwa dyspozycji od środy 20 kwietnia