Odszedł Profesor Ryszard Otręba

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu Profesora Ryszarda Otręby – jednego z najwybitniejszych mistrzów współczesnej grafiki, długoletniego profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Honorowego Członka Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

Wybitna działalność twórcza, pedagogiczna i nieocenione zasługi Profesora dla krakowskiego środowiska artystycznego, a także jego wsparcie dla idei Międzynarodowego Biennale/Triennale Grafiki w Krakowie, pozostaną jego trwałym wkładem w Polską i światową kulturę.

Przez lata Profesor Ryszard Otręba został uhonorowany licznymi odznaczeniami, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą Miasta Krakowa, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w pracy artystycznej, Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także nagrodą Grand Prix d’Honeur MTG 2018.

Jesteśmy wdzięczni Profesorowi za całą jego wspaniałą działalność, jego życzliwość, wielką wrażliwość i mądrość.

Będzie nam Go brakowało.

0 Shares:
MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ
Czytaj więcej

Weekend z wystawą Wątki praktyki akademickiej

Szanowni Państwo, informujemy, że w weekend 29.07 i 30.07 (sobota i niedziela) galerie Centrum oraz Eksperyment będą otwarte dla zwiedzających w godzinach od 12:00 do 19:00 Zachęcamy do odwiedzenia nas i zapoznania…
Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnychpragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia:wielu radosnych chwil, dużo zdrowia,odpoczynku w rodzinnym gronieoraz smacznego jajka i mokrego dyngusa. Zarząd…