V Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2016 – 1 etap

Dnia 8.07.2016 r.  odbyło się posiedzenie jury w składzie: prof. Cezary Paszkowski – ASP Gdańsk, prof. Mirosław Pawłowski – UA Poznań, prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice, które na podstawie nadesłanych prac zakwalifikowało 96 autorów profesjonalnych, z kraju i zagranicy do udziału w II etapie konkursowym.
 

  1. Bałdyga Małgorzata, Lublin, (velvet 001, velvet 002 /120 x 80/)
  2. Bartczak Weronika, Łódź, (03 z cyklu „Cielesność” /100 x 70/)
  3. Benedysiuk Bernadetta, Białystok (poplątane w czerni /90 x 120/)
  4. Bernaś Judyta, Będzin, (Jednia 08 i 11/108 x 48/
  5. Brzegowska Monika, Włosan, (Biegun, Na horyzoncie /70 x 100/)
  6. Chwiszczuk Czesław, Wrocław, (Jednorożec…/142,5 x 100/)
  7. Cikała Jakub, Katowice, (slant_light 9, 2, /40 x 40/)
  8. Czapor-Zaręba Barbara, Tarnowskie góry, (przejście XXX, XXXI, /120 x 100/)
  9. Czerwińska-Romanowska Ewa, Szczecin, (nauka pływania I,/150 x 60/)
  10. Cywicki Łukasz, Rzeszów, (interior – t -2 /100 x 100/)
  11. Daniec Tomasz, Wieliczka, (Glyphosate, /60 x 90/)
  12. Dański Mariusz, Radom, (kamienie czerwcowe, cisza; a na niebie…/100 x 70/)
  13. Delekta Eugeniusz, Bielsko-Biała, (miejsca zapomniane, / 54 x 95/)
  14. Dziuba Katarzyna, Mysłowice, (processing XX, XXI, /150 x 72/)
  15. Dyga Anna, Kraków, (novmen I, II, III, /100 x 90/)
  16. Gajewski Dariusz, Katowice, (octagone -1, 2,/80 x 80/)
  17. Gawlikowska-Łabęcka Elżbieta, Łódź, (bnb 12, bnb 18 /80 x 120/)
  18. Gewartowska Agnieszka, Gdańsk, (praca 01, praca02/ 80 x 85/)
  19. Grabowy Michał, Gdańsk, (why, /68 x 51/)
  20. Herbik Dorota, Łódź, (tribute 1, /85 x 150/)
  21. Haręza Ita, Łódź, (Adam i Ewa 5, /70 x 100/)
  22. Jacyków Witold, Bielsko-Biała, (reinkarnacja/100 x 70/
  23. Jamrozek Oskar, Gdańsk, (nebulabase /89 X 150/)
  24. Jankowska Zuzanna, Warszawa, (speed II /112 x 54,5/)
  25. Janowska-Augustyn Joanna, Wieliczka, (obumarłe, wskrzeszone/70 x 140/)
  26. Jaszewski Jakub, Toruń, (xryt 006/140 x 100/)
  27. Joostberens Jacek, Bielany Wrocławskie, (41_4_W3, 41_6_W2 /100 x140/)
  28. Kalina Andrzej, Warszawa, (pamięć I, /112 x 90/)
  29. Kasperczyk-Gorlak Barbara, Gdańsk, (marsz I, marsz II,/70 x 140/)
  30. Kosiorek Jarosław, Gdańsk, (wspomnienie, /100 x 70/)
  31. Kobuz Waldemar, Kielce, (troposcometes 4, /70 x 90/)
  32. Kruszyński Daniel, Łódź, (silent 01, /100 x 70/)
  33. Króliczak-Zajko Beata, Toruń, (rekonstrukcja VII,/80 x 150/)
  34. Kukawski Tomasz M.,Białystok, (into the light, /70 x 100/)
  35. Lisek Edyta, Stalowa Wola, (dwoistość widzenia, /100 x 70/)
  36. Łabęcki Stanisław, Łódź, (geo 123, /100 x 128/)
  37. Malczewski Krzysztof, Izbica, (eatall, /40 x 50, 40 x 40,  40 x 50/)
  38. Marcinkowski Arkadiusz, Poznań, (fluctus 002, /100 x 70/)
  39. Mazurek Grzegorz Dobiesław, Lublin, (fryne 3, /140 x 100/)
  40. Mazurek Lech, Lublin, (bez tytułu 1, /140 x 90/)
  41. Mosiejczuk Malwina, Poznań, (doskonały moment, II część,/70 x 100/)
  42. Moskała Tadeusz, Bielsko-Biała, (medytacje przy łuskaniu fasoli, /66 x 96/)
  43. Muller Wojciech, Poznań, (cruz 2, /110 x 90/)
  44. Noga Marcin, Radom, (20150803SDR_Głobikowa, /60 x 60/)
  45. Nowicki Grzegorz, Poznań, (obraz A,  B /135 x 90/
  46. Olszewski Aleksander, Radom, (z cyklu 3x3x3…n-261120141159, n-26112014,/60 x 60/)
  47. Ornatowska Paulina, Nysa, (masz 15 GB bezpłatnego…, druga praca,/100 x 70/)
  48. Panasiewicz Adam, Maria, Kraków, (P_01, P_02 /140 x 140/)
  49. Pazera Marcin, Kraków, (strumieniowanie I, /100 x 70/)
  50. Pędziałek Leonard, Kraków, (oni, /80 x 125/)
  51. Pietruczuk Elżbieta, Oświęcim, (echo 1, /90 x 56,5/)
  52. Pietruczuk Jerzy, Oświęcim, (ścięcie nefrytowego liścia 5 /90 x 61,5/)
  53. Plewko Sławomir, Lublin, (komentarz konotatywny, denotatywny/150 x 105/)
  54. Pogorzelec Marta, Solarnia, (enter,  pustka, /70 x 150, 77 x 150/)
  55. Polcyn Lech, Kraków, (List z przestrzeni kosmicznej, dzień 1, /75 x 150/)
  56. Pomykała Karol, Werbkowice, (pochłonięci w rzeczywistość 1, /130×90/)
  57. Rafflewski Arkadiusz, Sopot, (wirtualny las 1.0, /100 x 70/)
  58. Retkowska Izabela, Toruń, (error 1506, 1674, 70 x 100/)
  59. Romańczuk Zbigniew, Stargard Szczeciński, (spojrzeć 2 /100 x 56/)
  60. Romaniuk Natalia, Tychy, (de-rekonstrukcja 1, de – rekonstrukcja 8/110 x 187/)
  61. Sajduk Marek, Kraków, (krotochwila 1, 2, /56 x 82/)
  62. Satryan Mira, Myślenice, (spójrz, /90 x 60/)
  63. Stodulska Aleksandra, Iłów, (mazurek des – dur, /100 x 70/)
  64. Smit Sebastian, Lublin, (I-VI-MMXV, /140 x 100/)
  65. Schichta Adrian, Opole, (rysunek II, /70 x 100/)
  66. Staszewski Jacek, Warszawa, (monotonia…1, /50 x 70/)
  67. Tojka Danuta, Sosnowiec, (cyberkids VI, IV, /140 x 82, 130 x 104/)
  68. Tybur Jacek, Kluczbork, (cervantes 1, 2, /147 x 114/)
  69. Uchman Magdalena, Rzeszów, (this is my movie, this is my movie – love, /90×150,100×150/)
  70. Wanyura-Kurosad Monika, Kraków, (krawędzie 45, 46, /120×60/)
  71. Witkowski Sławomir, Gdańsk, (wysychanie, 90 x 120/)
  72. Wojnicka Marta, Kraków, (tolomea, /100 x 70/)
  73. Zaręba Witold, Tarnowskie Góry, (pierwsza pomoc A, B, /120 x 34/)
  74. Zatoka Dariusz, Czarnków, (armagedon II, /100×7)
  75. Zdanowicz Maciej, Kielce, (Stambuł I, II, /100×140/)

zagranica:

  1. Balażowa Maria, Czechy, Bratysława, (chaos 8, /87 x 140/)
  2. Bateman Edward, USA, Salt Lake City, (No1, No3, /66 x 61/)
  3. Bonča Jaka, Słowenia, Ljublijana, (fourtwisted boxes 2, /150 x 100/)
  4. Cisa Haralampous, Grecja, Santorini, (passing trough a dream 01, /57 x 117,5/)
  5. Frank Basil, Izrael, Jerusalem, (transmutation x /110 x 127/)
  6. Holmström Lars, Finlandia, Tampere (mina tio IG,  IIG, /135 x 90/)
  7. Ikonomidou Florentia, Grecja, Ateny (approach of a phallocratic wave, /118 x118/)
  8. Kaleta Maria, UK, Londyn, (space 2, /100 x 130/)
  9. Kidd Dawida, Kanada, (about craft, the bounty hunters, / 81×119, 114×81/
  10. Kowalewski Solange, Francja, Aix-les-Bains, (peonies,  /78,2×60,5,/)
  11. Krupicowa Iva, Czechy, Zastawka, (przenikający I,  II (120 x 80/)
  12. Mandeep Singh Manu, Indie , Punjob, (meditation – V/)
  13. Kazuhiko Morishita, Japonia, Tokio, (edges , /40 x 77/)
  14. Milanowić Vladimir, Serbia, Belgrad, (melancholia,/ 120 x 120/)
  15. Novák Jakub, Czechy, Brno, (inthe open field, /150 x 70/)
  16. Sibinský Marek, Czechy, Vaclavovice, (children, new world, 90 x 140, 90 x 160/)
  17. Weiss Eduard, Słowacja, Koszyce, (transformation, /TIF/)
  18. Vasserman Benjamin, Estonia, Tallin,( adwenture V, VI, /100x 100/)
  19. Wang Mumu, Chiny, (turling 1, 2, /100 x 100/)
  20. Zhu Guanchu, Chiny, (2329, /80×120/)
  21. Sun Xiyuan, Chiny, (think of, /60 x 80/)
[źródło: http://eraartprofile.pl/eraartprofile/?p=7345]
0 Shares: