Miles Kincel Dezintegracja / Samostworzenie

promotor: prof. dr hab. Andrzej Bobrowski
Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Artystyczny, Instytut Sztuk Wizualnych, Pracownia Grafiki – Sitodruk

biografia

Absolwent kierunku Grafika w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Artysta niebinarny i transpłciowy. W swoich pracach podejmuje się różnej tematyki, poprzez tematy społeczne, fantastykę po wewnętrzną eksplorację. Najlepiej czuje się w technikach tradycyjnych, grafice warsztatowej oraz animacji.

Uczestniczył w:
wystawie kół naukowych „PWW” z Zielonej Góry i „Kurant” z Cieszyna – „Transgresja”. Zamek Cieszyn
wystawie „Człowiek a natura”, Hydrozagadka
wystawie uczniów i absolwentów Instytutu Sztuk Wizualnych „Wiśniowa 10”, Galeria Nad-Pod UAP
zine’ach „Niepokoje”, Okay not to be” oraz „𝖚𝖑𝖙𝖗𝖆𝖓𝖘 𝖟𝖎𝖓𝖊”
4 Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych 2021 w Radomiu

autokomentarz

Dezintegracja – zjawisko, zależne od kontekstu pozytywne lub negatywne, mniej lub bardziej samosprawcze. Może obejmować całość lub część, jedną stałą jednak jest swoiste pozbywanie się tego, co dłużej integrowane już nie chce być.

Samostworzenie – proces, którego na sposoby różne podejmuje się większość, jak nie każdy z nas. Może być on jednorazowy, wielorazowy, ciągły i punktowy.

Dezintegracja i samostworzenie o których pragnę opowiedzieć to procesy na skalę życia, które wciąż trwają i trwać będą. To działania personalne, głębokie na wskroś mojej osoby, czynione dla mnie i, jaką mam nadzieję, dla dobra i szczęścia mojej osoby. Procesy, których podejmuję się świadomie. Działania na skalę małą i dużą, czasem w codziennych gestach, czasem w życiowych decyzjach i zawirowaniach. Pod względem technicznym obrane przeze mnie techniki to serigrafia i animacja. Druki pojedynczych klatek wykonane są na czarnym papierze, zestawione ze sobą w ciągi przypominające kliszę fotograficzną – na jej „powierzchni” ujęte są grafiki przedstawiające etapy rzeczonych procesów. Równocześnie grafiki funkcjonują jako storyboard do animacji, wyświetlanej na telewizorze będącym elementem wystawy. Wydruki wyeksponowane są na ścianach w kilku ciągach, niczym urwane kawałki kliszy. Animacja i grafiki współgrają ze sobą, tak jak idea i proces działają w tandemie.